Pediatric Advanced Life Support (PALS)
Pediatric Advanced Life Support (PALS) є спеціалізованим педіатричним курсом, в якому підкреслено важливість командної роботи та якісної комунікації, системного підходу до надання медичної допомоги важко хворим дітям та невідкладній допомогзі після відновлення спонтанного кровообігу. Він також охоплює забезпечення прохідності дихальних шляхів, фармакотерапію, реанімацію. В цьому курсі учасники засвоюють практичні навички як у великих, так і у малих групах та на оціночних станціях шляхом реалізації тематичних клінічних сценаріїв.
PALS орієнтований на медичних працівників, що надають невідкладну медичну допомогу дітям будь-якого віку, включаючи персонал відділень екстреної та невідкладної допомоги, анестезіології-реанімації, інтенсивної терапії, приймальних відділень, педіатричних відділень різного профілю. Курс також буде корисним для медичного персоналу кораблів, лікарям-інтернам, клінічним ординаторам та студентам старших курсів медичних ВНЗ.
Сертифікований курс American Heart Association, що проводиться на території України офіційно. Курс проводиться досвідченими сертифікованими інструкторами PALS Польського МТЦ American Heart Association Medycyna Praktyczna-Szkolenia s.c. і Українсбкого тренінгового сайту АНА Special Training Center. При підготовці до курсу використовуються оригінальні учбові матеріали АНА англійською мовою.
Зміст курсу:
- Заходи базової підтримки життя, включаючи ефективний зовнішній масаж серця, використання мішка Амбу з маскою, а також автоматичного зовнішнього дефібрилятора (AED) у дітей старшого віку та немовлят
- Розпізнання пацієнтів, що вимагають екстрених дій для порятунку життя
- Швидке розпізнавання зупинки дихання та кровообігу і початок реанімаційних заходів протягом 10 секунд
- Ефективна робота реанімаційнох бригади
- Забезпечення прохідності дихальних шляхів
- Різниця між дихальною недостатністю та дистресом
- Первинні заходи при дихальній недостатності та дистресі
- Розрізнення компенсованих та декомпенсованих шоків
- Первинні лікувальні заходи при різноманітних шоках
- Розпізнання та невідкладна допомога при загрозливих порушеннях серцевого ритму та провідності
- Клінічна характеристика нестабільного пацієнта з порушенням серцевого ритму
- Післяреанімаційне лікування
- Ефективна робота в якості члена та лідера реанімаційної бригади
- Протоколи, стандарти иа схеми лікування
Переваги та особливості:
- Використання реального медичного обладнання
- Засвоєння навичок базових та спеціалізованих реанімаційних заходів
- Відпрацювання ефективної взаємодії членів реанімаційної бригади під час проведення реанімаційних заходів
- Симуляція реальних клінічних сценаріїв з використанням відеоматеріалів та реалістичних манекенів, симуляторів
- Відпрацювання практичних навичок на учбових станціях відбувається на клінічних сценаріях; індивідуально, як член команди та як керівник команди
Для успішного завершення курсу та отримання сертифікату American Heart Association курсантові потрібно:
- Брати активну участь в курсі, працювати на всіх учбових станціях
- На письмовому (тестовому) іспиті отримати результат не менше за 84% вірних відповідей
- Успішно скласти практичний іспит з СЛР з використанням AED 1- та 2-ма реаніматорами та СЛР немовляти одноосібно та в команді з 2-х реаніматорів
- Успішно скласти практичний іспит на 2-х основних практичних сценаріях PALS (1 кардіологічний та 1 респіраторний або шоковий) в якості лідера команди, проводячи адекватні лікувальні заходи та демонструючи ефективну командну роботу.
Тривалість курсу: 2 дня.
Час проведення:
Субота: 09:00 - 19:00
Неділя: 09:00 - 16:00
В конці курсу проводиться тестовий і практичний іспити. В залежності від результату іспитів учасники отримують сертифікат і Course Completion eCard American Heart Association або довідку про участь у курсі.
Відповідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України №446 від 22.02.2019 р. лікарі отримують 50 балів до портфоліо БПР.
Сертифікат чинний на протязі 2 років.